in

Solidcam 1. Ders

SolidCAM

Solidcam programının genel giriş dersleri olarak menüleri tanıma, parça ve kütük tanımlama, referans noktaları belirleme, tezgah özelliklerini belirleme konularının işlendiği ilk ders.

 

Solidcam Demo sürümü için: http://www.solidcam.com/tr/support/downloads/

Written by Cihan Koç

1982 doğumlu ve Çankırılıyım. 2009 Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu olmakla birlikte kendi yazılım şirketimde çalışmaktayım...

Comments

Leave a Reply
 1. hazırlayana çok teşekkür ediyorum ama videonun netliğini biraz daha arttırırsak daha iyi anlaşılır sanırım.

 2. ben teknik resim ögrenmek istiyorum ama okulda tam anlamıyla ögrenemedim autocad solid gibi programlara hakimim ama teknik resim bilgim sıfır ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

 3. Merhaba,

  Elimde SINUMERIK 810 MGA3 controllerli TAKSAN TMC 700V CNC freze var. SolidCAM öğrenmek istiyorum fakat tezgah seçiminde Siemens vs. bulamadım. Eklemem mi gerekiyor? Ne yapmalıyım?

  • Merhaba Ufuk bey,

   SINUMERIK 810 MGA3 Post Processor dosyaları elinizde varsa SolidCAM program dizinindeki GPPTOOL klasörüne yüklemeniz gerekiyor. Elinizde yoksa edinmelisiniz. Aksi halde menüde bulamazsınız.

   Saygılarımızla…

   • Cihan Bey,

    İnternette araştırdım pek kayda değer birşey bulamadım. Post Processor dosyasını nasıl bulabilirim?
    Bu dosya SolidCAM için özel midir yoksa standart mıdır?

    İlginize Teşekkür ederim.

    • Ufuk bey,

     Tezgahınıza özel olarak hazırlanır. Genellikle lisanslı SolidCAM kullanıcılarına dağıtıcı yetkili firma tarafından sağlanır. Eğer tezgahta aktif olarak SolidCAM kodlarını kullanmak istiyorsanız, lisans alarak post processor temin edebilirsiniz. Eğer lisans almışsanız, lisansı satan bayinizden post processor talebinde bulununuz.

     Saygılarımızla…

 4. Selam ben de 4 eksen 400mm 500mm çalışan cnc mevcut atrcam 2008 kullandım ama 4 ekseni baglayamadım artı program türkçe degil 4 cü ekseni kullana bilecegim ve rahat ögrene bilecegim cam programı hangisi ve egitimini nasıl ala bilirim

  • Selam Koray Bey,

   Artcam 4 ve 5 eksen için elverişli bir yazılım değildir. Solidcam, EdgeCAM, MasterCAM, NX CAM, Catia CAM, HyperMILL, WorkNC veya Auton Esprit ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde bunlardan herhangi birinin kursunu mutlaka bulacağınıza inanıyorum.

   Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0
Satıh Taşlama Tezgahı

Taşlama Nedir, Nasıl Yapılır?

Aşınmaya Dayanıklı Çelik Seçimi