in

Yeni İçerikler Geliyor!

Merhaba Catiaturk.com takipçileri ya da yeni ziyaretçilerimiz. Yaklaşık 3 ay önce yeni içeriklerimizin geleceğinin müjdesini vermiştik. Süreç beklemediğimiz bir takım olaylarla gelişti ve bugüne geldik. Kısaca sürecimizi anlatacağım ve içerik üretmekte neden bu kadar geç kalarak sizi beklettiğimizi anlatmaya çalışacağım.

1- Sistemli, kaliteli, sürdürülebilir ve faydalı içerik üretmek

2009 yılından bu yana kişisel olarak ve gelişigüzel bir şekilde bu siteden içerikler paylaştım veya paylaştık. Dolayısıyla web sitemize daha çok arama motoru aracılığıyla ulaştınız ve alakasız plansız içerikler sebebiyle catiaturk.com a tekrar gelme ihtiyacı duymadınız. İşte biz bu durumu düzeltmek ve sürdürülebilir, birbiriyle alakalı olup birbirini tamamlayan teknik yahut mesleki bilgileri sizlere sunmak istiyoruz. Bunun için ciddi planlamalar yaparak içeriklerimizi belirlemekteyiz.

2- Youtube konusundaki eksiklerimizi kapatma çabası

Catiaturk.com’un açıldığı ilk yıllarda revaçta olan blog okuryazarlığı zamanla yerini youtube içeriklerine bırakmış durumda olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz bu gelişmelerde geride kaldık. Bu durumu fark ettiğimizde kamera, mikrofon ve benzeri ekipman ihtiyaçlarımızı belirleyerek imkanlar ölçüsünde eksiklerimizi kapatmaktayız. Ayrıca bunların dışında Youtube yayıncılığının getirdiği kamera önünde konuşma, prodüksiyon kurgusu yapma, video düzenleme gibi bir çok konuda sürekli araştırma ve uygulamalar yaparak içerik olarak kaliteli olmasının yanında sunum teknikleri açısından da izleyiciye hitap edebilecek video içerikler hazırlamak istiyoruz. Sanırım ilk 1-2 sene acemiliğimizi çok rahat fark edeceksiniz ancak biz yılmadan yolumuza devam etmek istiyoruz.

3- Vakit sıkıntısı ve yoğunluk

Şimdilik Catiaturk.com ve ilişkili Youtube kanalımız bizim için herhangi bir gelir kaynağı olmadığı için gelir elde etmek amacıyla günlük hayatta yaptığımız diğer işler ziyadesiyle vaktimizi almaktadır. Mevcut pandemi süreci de göz önünde bulundurulduğunda çoğu sürecin planlarımızın dışında gelişmesi sebebiyle ortaya çıkan vakit sıkıntısı ve yoğunluktan dolayı dilediğimiz kadar verimli olamıyoruz. Bu da içerik üretme konusundaki çalışmalarımızı olumsuz etkiliyor. Ancak her şeye rağmen kaliteli, faydalı ve sürdürülebilir içerikler üretme konusunda kararlı olduğumuzu bilmenizi isterim.

Son olarak ilk video prodüksiyonumuzu sizin beğeni ve eleştirilerinize sunuyorum. Lütfen olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi ve önerilerinizi web sitemiz ya da Youtube kanalımız kanalıyla bizimle paylaşın.

Written by Cihan Koç

1982 doğumlu ve Çankırılıyım. 2009 Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu olmakla birlikte kendi yazılım şirketimde çalışmaktayım...

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0
yola-devam

Bu Sitede Sürprizler Sizi Bekliyor Olacak

Sterilizasyon Kutusu Tasarlayıp Ürettik