in

Bu Sitede Sürprizler Sizi Bekliyor Olacak

yola-devam

Merhaba sevgili Catiaturk.com takipçileri. Yaklaşık 11 ay önce paylaştığım bir manifestonun ardından tekrar sizlerleyim. Catiaturk.com’un kurucusu olarak yaklaşık 10 yıldır catiaturk.com’u yayında tutuyorum. 2016’ya kadar olan dönemde büyük bir coşku ve heyecanla makina mühendisliği yaparken edindiğim tecrübelerimi bu sitede kelimelere döktüm. Ardından Catiaturk Neden Güncellenmiyor başlıklı yazımda detaylıca belirttiğim sebeplerden ötürü şevkim kırıldı ve paylaşımlarıma ara verdim. Aradan geçen zaman zarfında bir takım güzel gelişmeler yaşadım. Güncellemelerin ve paylaşımların devam etmesi konusundaki dileklerini ve manifestom karşısında hissettikleri üzüntülerini bana ulaştıran yüzlerce dostum beni sevindirdi ve Catiaturk projesini tekrar ele almayı düşünmeme sebep oldular.

Türkiye şartlarında teknik adam olarak geçimini sağlamak zorlu bir süreç. İş hayatında ikiyüzlü çalışma arkadaşları ve sürekli rekabet ortamı sebebiyle kaliteli ve işe yarar bilgileri kazanmanın bedelinin ne kadar ağır olduğunu sadece yaşayanlar bilir. Ben de bu ağır bedelleri 11 yıldır ödüyorum zaten. Ve fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne hiç bitmeyecek vefa borcum olduğuna inandığım için, Türk sanayisine elimden gelen katkıyı sunma konusunda kaldığım yerden devam etme kararı aldım. Bu kararı almamda bana destek veren saygıdeğer Milisis Mühendislik A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Levent Kaymaz bey ile yine Milisis Mühendislik A.Ş. CEO’su saygıdeğer Mehmet Kılavuz beye buradan en içten saygı, sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir üst paragrafta da sizlerle paylaştığım üzere Catiaturk eskisinden de dolu içeriklerle yayın hayatını sürdürmeye ve zengin içerikler sunmaya devam edecektir. Bununla birlikte bazı değişikliklere gitmeye karar verdim:

1- Konjonktür gereği yazılı içerikler yoğun bir şekilde video içeriklerle desteklenecek hatta belki de video içerikler daha ön planda olacak,

2- Eskiden daha çok teknik öğrenciler dikkate alınarak içerik belirlenirken bundan sonra sektörel önceliklere de en az teknik öğrenciler kadar önem verilerek paylaşımlar yapılacak,

3- Catiaturk.com zamanla daha profesyonel bir ekiple daha dolu bir konuma gelebilmek ve Türk sanayisine katkısını artırmak adına değişik sponsorlar ve firmalarla farklı konularda işbirliği yapmaya açık olacak,

4- Amatör ve gönül projesi ruhunu kaybetmeden, profesyonel teknikler ve iş disiplini kapsamında daha düzenli bir yayın anlayışını Catiaturk.com’da göreceksiniz.

Şimdilik bu kadar haberle yetinerek hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Written by Cihan Koç

1982 doğumlu ve Çankırılıyım. 2009 Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu olmakla birlikte kendi yazılım şirketimde çalışmaktayım...

Comments

Leave a Reply
  1. Lütfen vaz geçmeyin! Ne emeklerinizden ne de geleceğe dair olan umutlarınızdan. Çok güzel ve samimi bilgiler ile dopdolu bir siteniz var. Umarım güncel bilgilerle, tecrübelerle ve destekler ile yayın hayatınıza devam edersiniz.

    • Merhaba Nalan hanım,

      Alt yapı çalışmalarımızın tamamlanmasına az kaldı. Kesintisiz, faydalı ve kaliteli içerikler paylaşmak adına profesyonel bir hazırlık içerisindeyiz. Paylaşımlara başladığımızda bir çok gönüldaşımızın gönlünü tekrar kazanacağımıza inanıyoruz.

      Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Catiaturk Neden Güncellenmiyor?

Yeni İçerikler Geliyor!